"O titulu se rozhodne v Abu Zabí"

25. října 2010 v 20:35 | Kaik.a |  NOVINKY
"Závod jsem celou dobu vedl a pokaždé, když zajel safety car, jsem ujížděl. V těch deseti kolech před poruchou motoru jsem šetřil pneumatiky, protože se podmínky zhoršovaly. Stmívalo se, ale po celou tu dobu jsem měl vždy rezervu a mohl reagovat tak, abych si od Fernanda udržel odstup.

"Měl jsem trochu smůlu při předjíždění vozů o kolo a ztratil jsem asi sekundu, ale věděl jsem, že můžu být rychlejší o dvě až tři desetiny než Fernando, kdybych chtěl. Co se týče bodů, určitě jsme na tom mohli být lépe, ale nestalo se!"

Vettel přiznal, že se mu motor odporoučel nečekaně, nepřišlo žádné varování. "Vůbec žádné. Bylo to naprosté překvapení. Na výjezdu ze 17. zatáčky jsem ztratil čtyři válce na pravé straně a pak už byla jen otázka času, kdy to potká také druhou stranu. Takže jsem musel vůz zastavit mezi druhou a třetí zatáčkou. Nic jiného jsem v té situaci nemohl dělat."

Vettel si je jistý, že měl v Koreji rychlost na zisk 25 bodů za vítězství. Nakonec odjel s prázdnýma rukama, ale boj o titul nevzdává a domnívá se, že se bude rozhodovat až v Abú Zabí.

"Občas musíte mít štěstí a Fernando měl velké štěstí," řekl. "U nás se střídala smůla se štěstím asi až moc často, ale s tím nemůžeme nic dělat. Bereme to tak, jak to je. Nemá smysl být zklamaný. Do té chvíle jsme měli brilantní víkend a co se mě týče, nemohl jsem nic udělat lépe."
f1sports

__________________________
mým skromným názorem je, že Sebíkovi moc nežeru, že byl motor až do svého definitivního k.o. 100%, protože se ze všech na trati najvíc hlásal, že je špatná viditelnost
nicméně to, že na vítezství měl, nepochybně
je to jako na houpačce, minulý GP week jsem si byla na 90% jistá že Seb má téměř titul, teď? stačí málo aby se všechno zvrátilo... :(
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama