Vettel pro odložení kvalifikace

9. října 2010 v 23:45 | Kaik.a |  NOVINKY
Sebastia Vettel . News | sebi-vettel.blog.cz
"Myslím, že ředitelé závodu dělali to nejlepší, co mohli, každých 20 minut posílali na trať safety car, aby zkontroloval situaci a ta se zkrátka nezlepšila. Já si proto myslím, že to rozhodnutí bylo správné.
Vím, že není snadné takto rozhodnout, ale za takových podmínek bychom nad vozy neměli žádnou kontrolu. Bylo tedy zcela správné takto učinit. Pro většinu lidí je těžké to pochopit, prostě si řeknete, 'fajn, nasaďte mokré pneumatiky a budete v pohodě. Jenže ono to není tak jednoduché. Tyhle vozy jsou velice lehké, mají asi jen 600 nebo 700 kil, což je tak polovina obvyklého cestovního vozu. Ta auta jsou navíc velmi nízká, takže když na trati stojí voda, je velice snadné dostat aquaplaning a velice rychle se auto stane neovladatelným.

Myslím, že to bylo správné rozhodnutí, my jsme neměli žádnou šanci, byli bychom pouze pasažéry, než abychom ty vozy řídili a byli schopni tlačit své limity a limity vozu."

Samozřejmě, teď existuje řada příležitostí pro různé možnosti toho, co by se s kvalifikací mohlo stát. O co se každý snaží a v co každý doufá, je mít normální kvalifikaci, ale čas je omezený. Takže uvidíme, jaké bude rozhodnutí, jaké bude počasí, protože v tuto chvíli předpověď hlásí déšť až do pozdního večera, dokonce možná i do zítřejšího rána.

Ale já myslím, že není důvod v tuto chvíli panikařit. Každý samozřejmě doufá ve férovou šanci kvalifikace. Pro většinu z nás je to ale nová situace, kromě těch, kteří zde jeli už v roce 2004, jet kvalifikaci ve stejný den jako závod. Tak uvidíme."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama