Osobnosti F1 k nedělnímu závodu

13. listopadu 2010 v 8:11 | Kaik.a |  NOVINKY
Jde o "souhrn" některých osobností z Formule1 a jejich výjádřením k nedělnímu závodu, potažmo k Sebovi. 

MICHAEL SCHUMACHER

"Záleží na tom, co považujete za férové a neférové," odpověděl Michael Schumacherna otázku, zda by se Vettel v daném případě choval férově. "Bylo by nefér vyhrát závod, ve kterých jste jasně rychlejší? Nejsem si jistý, jestli to můžeme považovat za neférové."
"Podstatné je to, že všichni jsme velmi zvědaví, co se nakonec stane. Ještě i já, protože netuším, co se mu (Vettelovi) přehání hlavou. Ať už dělají týmy cokoli, mají různé interpretace toho, jak se chtějí s věcí vyrovnat. V Hockenheimu jsem se vyjádřil zcela jasně a nemám důvod to měnit. Ale na to, kdo vyhraje, bych si nevsadil."

MARC SURER

To, že v Sao Paulo nepřišlo v podání rakouské stáje k týmové režii, Surer chválí.
"V první řadě proto, že je to zakázáno a v druhém protože by bylo příliš brzy. Nikdy nemůžete vědět, co se stane v Abú Zabí. Vezměme, že by nechali Webbera vyhrát, Vettelovi by tak vzali sedm bodů. A pak Webber v Abú Dhabí vypadne a Alonso bude daleko vzadu, protože bude mít například problém. A Vettelovi by body odrazu chyběly. "
"Riziko aplikovat týmovou režii již v předposledních závodech, kdy měli ještě oba šanci na titul, by se nemuselo vyplatit. Je to skutečně tak, že Webber může tentokrát vypadnout a jediným kandidátem Red Bullu na titul by zůstal Vettel. Ale pokud by přišly ve stejném pořadí jako v Interlagos i do cíle v Abú Dhabí, už bych tomu nerozuměl, "dodal Marc Surer.

SIR STIRLING MOSS

"Já si myslím, že Vettel pomohl Webberem najít jeho limity," tvrdí Sir Stirling Moss "Řekl bych, že Vettel je momentálně tak rychlý, jako nikdo jiný. A pro Webbera je proto ještě důležitější odvést absolutně všechno. Mimořádně se zlepšil a předvádí fantastické výkony."

Moss si je také téměř jistý, že v neděli si v Abu Dhabi pojede pro titul právě jeho krajan "Velmi by mě překvapilo kdyby skončil po svém mistrovském titulu." odpověděl na otázku zda si myslí, že Webber po letošní sezoně skončí.

NIKI LAUDA

"Nikoho neodepisuje, ale stačí se podívat na body - a podle toho bude mistrem buď Mark Webber nebo Fernando Alonso. V neděli se může stát leccos, můžeme mít pochopitelně i mistra Vettela,"

"Moje logika mi však říká, že Sebastian dá šanci svému kolegovi Webberem ve chvíli, kdy bude sice první, ale už nebude mít naději a Alonso bude třetí. V tom případě by byl Vettel největším v historii. Bylo by to gentlemanská a bylo by to pěkné gesto pro tým, který byl vždy férový a svých pilotů nevázal týmovou režií. "

CHRISTIAN HORNER

"Z týmového pohledu máme v kapse konstruktérská titul a bylo by fantastické, kdybychom k němu přidali i jezdecký."

"V této situaci by nezpůsobilo velký rozdíl, pokud bychom jim řekli, že spolu nemohou bojovat. Vědí, že v první řadě potřebují přijít do cíle. Musí závody dokončit, protože Fernando má více bodů než oni. Jestliže jeden z pilotů na to nebude mít, nebo bude moci pomoci druhému, tak očekávám, že oba si uvědomí, že jezdí pro skvělý tým a jsou velkými týmovými hráči. Nepochybuji o tom, že udělají správnou věc pro to, aby svému kolegovi pomohly."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama