Seb´s Q&A after qualifing

14. listopadu 2010 v 0:16 | Kaik.a |  NOVINKY
Dokonce ikdyž Sebastian Vettel nezíská tento víkend titul, jedna věc, kterou si bude pamatovat po roky budou jeho kvalifikační úspěchy během této sezóny 2010. A po jeho přesvědčivé desáté pole position z Abu Dhabi z celkem 19 závodů, je Vettel určitě spokojený se svým monopostem na trati Yas Marina...

Q: Sebastiane, vyjel jsi ven poslední a získal jsi pole position. Tvůj chladnokrevný přístup, zdálo se, pracuje ...

"Mysleli jsme si, že to bude dobrá strategie. Pravděpodobně jsme to měli udělat jinak, ale nakonec všechno klaplo. Získal jsem poslední pole position v sezóně - a je to skvělý pocit být na pole position. Byla to velmi těsná kvalifikace, ale auto se chovalo fantasticky. Udělali jsme velký krok kupředu počínaje pátečním odpoledne a řekl bych, že jsme dosáhli maxima. Zítra je další den, takže uvidíme, co přinese"

Q:McLaren Lewise Hamiltone je na druhém místě. Bylo tam hodně spekulací okolo toho, kdo bude co dělat za jaké situace, ale nikdo vážně nepředvídal, že Hamilton může být v první řadě. Věští to pro vás v dobrém?
"Po závodě budeme vědět, jestli to byl nejlepší scénář nebo ne. Nejsem prorok! Budeme zaostřovat sami na sebe a není tajemství, že je vždy lepší startovat z pole position než z druhého místa. Uvidíme, co se stane v prvním kole. Auto vypadá dobře - a vypadalo dobře i v pátek s plným zatížením paliva, takže bych měl být v dobré formě."

Q: Jste překvapený, že Fernando Alonso je na třetím místě a váš týmový kolega, Mark Webber, tak daleko v poli?
"Nejsem překvapený. Byla to velmi těsná kvalifikace a změny pozic v Q1 a Q2 indikovaly, že můžeme vidět nelítostnou bitvu o pole position."

Q: Hamilton řekl, že nemá co ztratit a půjde do závodu velice agresivně. Jak budete jednat?
"Doufám, že zůstane daleko od mých zadních pneumatik. Byl velmi blízko v této sezóně. (smích) Chci říct, že jsem v podobné pozici k němu, ačkoliv vzhledem k podmínkám šampionátu jsem na tom lépe. Budu také závodit tvrdě a ideálně skončím závod, kde jsem začal."

Q: Vaše sebedůvěra musí být posílena po získání pole position...
"Ne více než předtím! Naše pozice není tak jednoduchá a výsledek titulu není zcela v našich rukách. Není to jenom o výsledku závodu. Potřebujeme také trochu štěstí, ale věříme, že to půjde naší cestou."

Q: Takže, co bude dělat neděli odlišnou?
"Jako každý závod - potřebujeme mít dobrý start, tempo po celý závod, doufat, že auto bude pracovat perfektně, starat se o pneumatiky a doufat, že se nezapojíme do žádně nehody."

Q: Můžete mít nějakou podporu od svého týmového kolegy?
"Je zábavné jak se stoly otáčí. V pátek jsem byl konfrontován s tímto druhem otázky a teď je to Mark, kdo má odpověď. Myslím, že oba pojedeme svůj vlastní závod a v mém případě je strategie velmi jednoduchá. Startuji z pole position. Můj cíl je vyhrát závod a všechno ostatní uvidíme. Ne vše je v mých rukách."

Q: Takže, co je vaší strategií pro závod?
"Snad vážně nečekáte, že vám ji řeknu? Co mohu říci je, že jsem řekl svému stratégovi (no tk strategy guy, co si představit, že? :D) ať pro mě najde strategii, jak vyhrát. Řekl jsem mu to také minulý víkend v Brazilii a klaplo to."

vlastní překlad z formula1.com, kopírovat se ZDROJEM
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Nelly Nelly | Web | 14. listopadu 2010 v 0:29 | Reagovat

U mě na blogu teď vypukla obrovská soutěž o nejlepší povídku.Chceš se přihlásit a ukázat své spisovatelské dovednosti?Neváhej a zapiš se tady:
http://harrypotterbloggg.blog.cz/1011/soutez-o-nejlepsi-povidku
Doufám že se ti zadaří:)

2 Opti-Mystique Opti-Mystique | Web | 14. listopadu 2010 v 10:15 | Reagovat

Jsem docela zvědavá na strategii všech ... je to teď hodně zamotané, ale vůbec se mi nelíbí Alfonzova pozice na startu :/ když takhle dojede tak to má vyhrátý ... fuuuj :/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama