"Ukažte mi někoho, kdo má lepší auto než loni"

19. února 2011 v 20:56 | Kaik.a |  ROZHOVORY
Q: Sebastiane, navzdory dlouhé "stopce" v boxech dnes nejrychlejší čas, ačkoliv se nezdáte být spokojený jak by jste pravděpodobně měl být vzhledem k času jaký máte?

SV: Nemohl jsem najezdit tolik kolik jsem si přál. měli jsme dlouhou přestávku - delší než jsme očekávali. Nebylo to ničím rozbitým nebo velkým problémem, ale když testujete a myslíte si, že něco není 100% v pořádku, tak raději zastavíte a dúkladně se na problém podíváte, aby jste se ujistil že vás nemůže pronásledovat po zbytek sezony. Děkuji chlapcům, co dnes pracovali naplno, stále jsme udělali několik dobrých jízd na konci dne - ale tady je již zítra zcela jiný den.


Q: Jsou to již třetí testy a obyvkle teď, když se prach usadil, můžete vidět více čisteji potenciál auta. Je RB7 zdokonalen oproti autům minulých let?

SV: Pokud je v pit lane někdo, kdo má lepší auto než loni, ukažte mi ho. když se podíváte na auta - s různými difuzory - němůžete je srovnávat s loňskými, ale pokud se pak podíváte na časy tak jsme pomalejší - ale pak zase na až tak strašně pomalejší. Vůz vypadá dobře a uvnitř se cítí podobně jako v loňském roce.


Q: V tuto chvíli jsou zde obavy, kde bude tato sezóna startovat. Jaký je váš názor zda by měla sezona startovat v Bahrainu za současných obtížných podmínek?

SV: Po celé roky to bylo přátelské a mírumilovné místo - to byl vždy můj dojem. Co tak řichází právě teď vím až ze zpráv médií, takže až z druhé ruky. Jsem si jist, že pokud tam pojedeme bude to bezpečné, protože za jiných podmínek bychom tam nejeli. Veřím, že osoby rozhodující o to posoudí velmi pečlivě. Takže počkejme na příští týden - nejprve na plánovanou schůzi - a potom na závod.


Q: Ale vy jako úřadující Mistr světa by jste uvítal tamní závod vzhledem k okolnostek, které odtamtud máme?

SV: Pokud se tam rozhodneme závodit bude to společné rozhodnutí: týmů, což zahrnuje i jezdce; FIA a ředitelství Formule 1. Když se tady rozhodneme závodit měl by to být důvod k tomu si myslet, že to dění zde není problém - pokud se nám toto rozhodnutí napodaří, je to přesně naopak.


Q: Zpět k závodění. Měla "jednička" na vašem autě nějaký dopad na to, jak budete přistupovat ke startu sezóny?

SV: Ne, proč by měla? Je to příjemné mít na svém autě, vždycky když se na to podívate tak se trochu zachvějete, ale nakonec to nemůže nic změnit. Začínáš od nuly každou sezónu, je to nový start v nové hře. JeČstli máš "jedničku" nebo "sedmičku" neznemená to velký rozdíl, jak tak mě to nedělá ani slabším nebo silnějším.


Q: Fernando Alonso řekl, že dokonce s KERS a pohyblivými zadními křídly předjíždění bude obtížné jako vždycky. Co si o tom myslíte?

SV: Čekejme a uvidíme. Nemůžeme vědět před prvním závodem kde máme skutečně konkurenční předjíždění. Ale ano, stále to může být trochu těžké.

Q: Jste šampion, ale vidíte sám sebe jako vůdčího jezdce týmu?

SV: Správně, já mám na autě "1" a Mark "2" - to je pravda a výsledek šampionátu - a je to daleko od čísel, která máme na autech. Všechno ostatní řekně sezona.


Q: Takže zatím je tu malá šance na použití nových Pirelli mokrých pneumatik. Je to něco co vám může přidělávat starosti, začátek sezony znamená, že některé pneumatiky jsou pro vás stále záhadou?

SV: Měli bychom jet do Bahrajnu, nemyslím si že první věcí bue, že budeme závodit v dešti, takže ebru situaci spíše klidně. Toto ráno jsme měli vlhkou trať a použili jsme přechodné, ale všeobecně, ano, mohly by nám pomoci nějaké informace o mokrých pneumatikách než budeme v této situaci závodit v Austrálii nebo Číně. Popravdě nevím jestli se máme obávat nebo mít strach nebo cokoliv jiného, protože jsme nikdy netestovali pneumatiky do mokra - já jenom čekám dokud situace nastane a pak se pokusíme udělat to nejlepší.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tracy Tracy | Web | 19. února 2011 v 21:39 | Reagovat

Jak sakra ty formule navrhovali, že jsou horší než loni? :D  :-D

2 Kaik.a Kaik.a | Web | 19. února 2011 v 21:51 | Reagovat

[1]: spíš jsou pomalejší, kvůli KERS ap. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama