Coulthard: Vettel se může stát nejlepším pilotem historie - F1.sk

31. srpna 2011 v 21:28 | Klára | zdroj : f1.sk |  NOVINKY
Sezóna 2011 je v některých směrech skutečně unikátní. Sebastian Vettel je jejím jasným vládcem a po dvanácti závodech má o 55 procent bodů více, než jeho nejbližší soupeř Mark Webber. Takto dobře na tom nebyl ani Michael Schumacher v roce 2004, kdy sice vyhrál jedenáct z úvodních dvanácti akcí, ale nejbližšího protivníka zdolávat "jen" o 48 procent bodů. Podobným Dominator jako dnes Vettel, mohl být naposledy snad jen Nigel Mansell v roce 1992.
"Sebastianův 92-bodový náskok před nejbližším soupeřem, kterým je jeho kolega z Red Bullu Mark Webber, mu už téměř jistě zajišťuje druhý mistrovský titul po sobě. Pokračuje v mazání všech před ním," uvedl David Coulthard ve svém sloupku pro Daily Telegraph . "A přesto jsou zde stále lidé, kteří Sebovu jízdu zpochybňují. Prý má jen štěstí, že se ocitl v Red Bullu a je průměrným pilotem, protože vyhrává z pole position."

"Já si ale myslím, že můžeme být svědky růstu nejlepšího pilota historie F1. Teď to však pochopitelně nemůžeme říct s jistotou. Posoudit to bude moci jen historie. Fakt je ale takový, že Seb se nadále zlepšuje ve všech aspektech od závodní údernosti až po management pneumatik. Staví na své přirozené rychlosti a to je neoddiskutovatelné. Nemá to ani nic společného s Red Bullem nebo s mým spojením s týmem. Je to jen o tom, jak se Seb v tomto roce zlepšil, "přizvukuje bývalý jezdec Williamsu, McLarenu a Red Bullu.

Skot dále uvedl, že standard F1 asi nikdy nebyl tak vysoký, jako je dnes. Jmenoval Fernanda Alonsa, Lewise Hamiltona, Jensona Buttona i Marka Webbera, kteří jsou podle něj také jezdci světové třídy. "Michael Schumacher se vrátil a pocítil to na vlastní kůži. A Seb prostě všechny výkonnostně převyšuje. Lidé se ptají, zda můžeme opět zažít období dominance à la Schumacher. To si nemyslím. Michael totiž jezdil s autem, které nikdy nemělo žádnou poruchu a bylo oproti jeho soupeřům skutečně dominantní. V té době nebyly omezeny testy a měli největší rozpočet v F1. "

"Tentokrát má Ferrari s McLarenem zdroje i personál na to, aby se dotáhli na Red Bull. A ve skutečnosti to i udělali, protože už několik měsíců mají stejné závodní tempo jako Red Bull. Během víkendu v Belgii měl nejrychlejší auto asi McLaren, ale svou práci jednoduše nedotáhli. Seb však ano. Je to úžasné. Mějme na paměti, že Schumacher jezdil v éře, kdy se závody končily po čtyřiceti kolech. Pokud jste vedli po poslední zastávce v boxech, tak jste měli téměř jisté vítězství."připomněl Coulthard .

Dnes je to však jiné, máme nová pravidla, rozhodují pneumatiky a také nastavitelné zadní křídlo DRS. "Jde o management pneumatik, o správné rozhodnutí v průběhu závodů, o komunikaci s týmem, předjíždění, čistou rychlost: vše toto je pro moderního pilota důležité," konstatoval DC , kterého v neděli potěšilo množství dobrých výkonů. Zmínil Webberův předjížděcí manévr na Alonsa v Eau Rouge, který byl "jedním z nejodvážnějších, jaké jsem kdy viděl." Potěšila Buttonova jízda z třináctého místa na třetí a potěšil i Schumacherův poskok z místa 19 na místo číslo 5.

Jinak zaujal Lewis Hamilton, který v třináctém kole byl v rozporu s Kamuiem Kobajašim a ze závodů vypadl. Po vychladnutí přes Twitter uvedl, že to byla stoprocentně jeho chyba. Coulthard to ale viděl o něco jinak. "Nesouhlasím s jeho názorem. Každopádně ale bylo těch incidentů už příliš. V tomto směru se určitě musí zlepšit, protože Sebastian stanovil laťku pořádně vysoko," zakončil David Coulthard .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama