Je Vettel ještě dostihnutelný? - F1.sk

23. srpna 2011 v 4:05 | Klára | zdroj : f1.sk |  NOVINKY

Formulová sezóna 2011 se zatím ubírá velmi jednoznačným směrem. Sebastian Vettel je na prvním místě s 85-bodovým náskokem před Markem Webberem, Lewis Hamilton ztrácí až 88 bodů. Osm závodů před koncem je to skutečně obrovská porce.

Historie však pamatuje i nečekané zvraty a po jeden z nich nemusíme jít daleko do minulosti. Stačí se podívat na rok 2007, kdy Kimi Räikkönen ztrácel dva závody před koncem ročníku na Lewise Hamiltona sedmnáct bodů, což je při přepočtu na současný systém více než 42. Závěrečné dvě velké ceny vyhrál a jeho britský konkurent získal jen dva body, takže se mohl těšit z vítězství. Něco podobného by potřebovali v tomto roce konkurenti Sebastiana Vettela.

"Velmi často se situace ke konci sezóny vyrovnává - a to i v případě, pokud někdo v úvodu ročníku podskočil," říká zmíněný Kimi Räikkönen, jehož slova přinesl finský Turun Sanomat . "Pravda je však i taková, že Vettel už pro zisk titulu nepotřebuje ani vyhrávat."

"Alonso a Hamilton v tomto roce ještě něco předvedou," myslí si pilot Virginu Timo Glock . "Sebastian však nasbíral během minulých let velmi mnoho zkušeností. Když obsadil v předchozí sezóně druhé či třetí místo, tak byl na pódiu zklamaný. Teď je to však jinak a jezdí rozumně. I proto si myslím, že si svůj náskok udrží."

Glock ví, že před Vettelovými soupeři je téměř nemožný úkol: "Pokud by nyní udělali obrovské pokroky a Alonso nebo Hamilton vyhrávali závody s náskokem půl kola, tak by to ještě mohlo být těsné. Red Bull však ukázal, že i oni dokáží rychle vyvíjet. Pokud přinesou novinku, tak vždy funguje a proto je to pro ostatní mimořádně těžké, "zakončil Timo Glock .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama