F1.sk - Horner : Naše cíle jsou poměrně jednoduché

9. února 2012 v 12:46 | Klára |  RED BULL RACING
Christian Horner vede tým Red Bull Racing do další sezóny, v níž chce získat mistrovské tituly. V letech 2010 i 2011 se mu to podařilo a na tento úspěch by rád navázal i tentokrát. Monopost RB8 je založen ještě na stroji RB5 z roku 2009 a má tedy výborné předpoklady.

"Stavba letošního auta proběhla fantasticky dobře - šlo o kontinuitu ve všech oblastech," řekl Horner . "Myslím si, že auto jsme nadizajnovali a postavili v rekordně krátkém čase, doslova v šíleně krátkém čase.


Adrian nikdy nebyl znám včasnou přípravou kreseb, ale dizajnovací tým, produkční tým a všechny přidružené oddělení, které se postaraly o výrobu těchto aut, odvedli fantastické výkony. Splnili jsme svůj cíl a stíháme první testy. A to i navzdory sněhu, který nás zaskočil v závěru týdne. Myslím si, že pro první testy jsme ve skvělé formě. "

"První roll-out nového auta je vždy spojen s velkými očekáváními. Je to něco jako návrat do školy pro nový školní rok. Pochopitelně jsme zvědaví a chceme vidět to, co udělali naši soupeři, ale ti se svá auta snaží chránit. Obrázky jsou důkladně přezkoumávány a také nám jde o to, abychom se podívali na to, co dělali naši soupeři během zimy. Je to nejdelší období, které jsme strávili od sebe - trvá od Brazílie až do prvních závodů. Každopádně jsme ale koncentrovaní hlavně na náš výkon, " konstatoval Brit.

Auto nejdříve čekají základní systémové kontroly. Když jimi tým projde, přistoupí se k vážnějším testům. "V tomto roce je před námi velmi krátké časové období. Máme jen tři testy, během kterých musíme jedno auto rozdělit mezi dva jezdce. Je to krátký čas a oběma pilotům nabídne jen několik dní. Pak už přijde start v Melbourne."

"Cíle týmu jsou poměrně jednoduché," pokračoval Horner . "Způsobem jakým jsme tituly získali, je chceme i obhájit. Je samozřejmé, že pokud dosáhnete to co my - hlavně v roce 2011 - tak si stanovíte velmi vysoký standard. Vždy nám však jde o zlepšování. Sledujeme všechny oblasti a pokusíme se zdokonalit. Nemůžeme kontrolovat to, co dělají naši soupeři a několik z nich je skutečně impozantních. Můžeme se koncentrovat jen na sebe a až v Melbourne skutečně uvidíme, jak na tom jsme. "

Je jasné, že Sebastiana Vettela a Marka Webbera čekají vážní konkurenti. "Na startu této sezóny budeme mít šest mistrů světa. McLaren má silný tým, mají i dvou jezdců světové třídy. A kromě toho je zde Fernando Alonso: každý zná jeho schopnosti a Ferrari je skvělým týmem. Zažijeme návrat Kimiho Räikkönena a vypadá to tak, že i Mercedes bude konkurenceschopný. Myslím si, že formuli 1 čeká vzrušující rok. Cílem Red Bullu Racing je pokusit se zůstat před rivaly, stavět na dosaženém úspěchu a na lekcích, které jsme se naučili v roce 2011, "dodal Christian Horner .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama