F1.sk - Opět sem se cítil jako doma

9. února 2012 v 21:15 | Klára |  NOVINKY
Sebastian Vettel má za sebou první den v monopostu RB8, ale zatím si netroufá nic předpovědět. Mistr světa z posledních dvou let je však s prvními dojmy spokojen. Ve čtvrtek odjel celkově 96 okruhů na trati v Jerezu a dosáhl druhý nejrychlejší čas z nových monopostů. "Jsem docela spokojený," řekl v následném rozhovoru s přítomnými novináři. "Po tak dlouhé přestávce mi to přineslo náladu a zábavu. Opět jsem se cítil jako doma!"

A jaké je nové auto?"Během prvního dne je vždy těžké říci, jaké je dobré, ale první dojem je fajn," odpověděl. "Během zimy jsme všichni přišli o velké množství gripu, o co se postarali změny pravidel. Myslím si, že hlavně během prvního dne to pocítil každý, ale to se dalo čekat. Z hlediska balanc je to fajn, auto zanechalo dobrý dojem. Nejdůležitější je to, abychom odjelo co nejvíce kilometrů, co dnes až tak nevyšlo. Měli jsme dva či tři malé problémy. A k dispozici ještě nemáme mnoho náhradních dílů, proto si raději dáváme pořádný pozor. "

"Ráno byl okruh ještě pořádně studený a potřeboval jsem chvilku pro sebe, vždyť v autě jsem naposledy seděl před dvěma měsíci. Z hlediska ztráty gripu to ale nebylo nic strašného. Očekávali jsme to a v podstatě jsem se velmi rychle dostal do rytmu," pokračoval 24 -letý jezdec. "To, že auto je rychlé, je nyní nejdůležitější. Na spolehlivosti se totiž dá pracovat. Rychlé auto umíme udělat spolehlivým, ale udělat spolehlivé auto rychlým by už nebylo až tak jednoduché
Někteří odborníci říkají v souvislosti s pozitivním překvapením o Lotus a v souvislosti s negativním o Ferrari. Vettel se ale nechtěl nechat zatáhnout do těchto úvah: "Momentálně je to velmi těžké hodnotit. Časy mohou snadno lhát. Pokud vyjdete na trať ve správný okamžik a dáte si méně paliva, jde to. Momentálně těžko říct."

"Myslím si, že až v Barceloně se dozvíme o něco víc - tady v Jerezu se nám pořádně rychle ničí pneumatiky. Jde o gumy a jde i o množství paliva," zamyslel se Vettel. "Ve hře je mnoho neznámých a proto to chvíli potrvá. Mám ale pocit, že týmy, které odjezdil hodně okruhů, mají dobré předpoklady pro počáteční zdar. Je pravda, že černý Lotus je na tom dost dobře - to můžeme říct. Byli rychlí a i konstantní. V případě Ferrari ještě nevíme nic, stejně ani o McLarenu a ani o nás. Zde jsou ještě otazníky. "

V souvislosti s hlavním rozdílem oproti loňsku Vettel řekl, že jde hlavně o grip. "V loňském roce byly auta koncipovány kolem výfuku. Toto nám kompletně odpadlo," upozorňuje rodák z Heppenheimu. "Výfuk máme i teď, ale nemá už v podstatě žádnou funkci. Jednotlivé týmy spekulují, ale je to daleko od toho, kde jsme byli. Méně gripu máme při brzdění, při zatáčení, při přidávání plynu. Od začátku po konec rovinky není cítit rozdíl, ale tam je to jen o výkonu. "
Němec je známý tím, že svým autům dává jména. Co přijde po Kinky Kylie a Luscious Liz, to momentálně netušíme. "Jméno jsme ještě nevybrali a ani nespěcháme. V loňském roce se tak stalo ve středu před prvním závodem. Mezitím máme ještě dost času, ale myslím si, že to přijde o něco dříve," dodal dobře naladěný Sebastian Vettel .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama