ESPNF1.com : Úvodní den "slibný" pro Vettela

10. února 2012 v 18:46 | překlad : Klára |  NOVINKY
Sebastian Vettel označil svůj první den v RB8 slibným, ale varoval proti porovnání s ostatními týmy v Jerezu.

Vettel převzal monopost od Marka Webbera a zajel třetí nejrychlejší čas jako dokončil 96 kol v novém voze. Mající svoji první zkušenost s RB8 byl Vettel tázán, co se mu o autě podařilo naučit. Řekl, že byl zaměřen na zvykání si na auto a analizování, což je charakteristické před zaměřením se na konečné výsledky.

"Dívejme se na druhý den, ale v prvním dnu to bylo uspokojivé," řekl Vettel. "Je to dlouhá cesta, je to první den, tady je mnoho přicházejícího. My potřebujeme porozumět, jak auto pracuje a pak můžeme adresovat problémy správně a doufat, že naladíme vývojáře správným směrem, ale pro teď je o porozumění, co je hlavními body této sezony; kde jsou nedostatky a kde s emůžeme zlepšit. Takže, proto je důležité nyní pracovat nejvíc, jak jen můžem."

"Ráno to bylo docela kluzké a nákou dobu trvalo než jsme se vrátili zpátky do rytmu a hlavně porozumívali autu. To pro mě dnes byla priorita; najít rytmus a pokusit se pozoumět, co auto potřebuje, takže nyní můžeme doufejme vývojáře posouvat správným směrem."

S exhaust-blown difuzorem, zakázaným pro sezonu 2012 Vettel dodal, že neviděl žádné zajímavé koncepty, které by měli dát jakémukoliv týmu obrovskou výhodu.

"Snažíš se posuzovat věci, které nemůžeš vyzkoušet předem. Je zde důraz na detail, takže si nemyslím, že je tu nějaké velké tajmeství, které můžeme najít. Když se podíváš na všechna auta, jsou trochu rozdílná ano, ale není to nic revolučního. Nyní čekáme na Mercedes a pak budeme lépe něco málo vědět. V této fázi je jasné, že tento rok by měl být velmi těsný oproti jestli ne těsnější než loňský rok. "

Vettel také varoval, že by bylo příliš brzy vypočítávat, kdo může být v bitvě o letošní titul.

"Myslím si, že z venčí to není úplně jasné; nneí jasné co děláme, není jasné, co dělá Ferrai a stejně tak i McLaren. To je velkou otázkou. Mercedes ještě nepředstavil jejich nové auto, takže si myslím, že lépe budeme něco málo vedět v Barceloně a zejména během posledních testů, kdy týmy svá auta více či méně vyšponují pro první závod, do té doby musíme být trpělivý."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama