Kolem úprav monopostu je zbytečný povyk

10. června 2012 v 13:40 | Klára | zdroj : f1.sk |  NOVINKY
Red Bull Racing musí zareagovat na aktuální úpravy pravidel, která tým přinutily ke změně svého auta, ale ve stáji si z toho nedělají těžkou hlavu. Před závodem museli lidé kolem Christiana Hornera a Adriana Neweyho zapomenout na otvory v podlaze, nyní musí změnit i design úchytů kol.

"Myslím si, že všechno je to součástí této hry a tohoto sportu," řekl Horner proAutosport . "Každý má svůj názor, ale není to tak, že bychom proto nemohli spát. Technické jasnosti se dějí všude v Pitlane, ale nemluví se o nich tolik jako o našich."

Horner na situaci nevidí nic výjimečného a podle něj je jen v pořádku, že techničtí šéfové zacházejí z hlediska pravidel až na limit. "Povaha F1 je taková, že třeba posouvat hranice a být inovativními av tom i budeme pokračovat. Charlie Whiting (šéf technického oddělení FIA - pozn. Red.) Odvádí dobrou práci a má vyvážené pohledy. Nemáme žádné výhrady vůči tomu, jak FIA reaguje na jednotlivé problémy - hlavně týkající se našeho auta v tomto roce. "

"Podle mě je povahou F1, že týmy chtějí vytěžit maximum z pravidel, které jsou napsány tak, že vyžadují další interpretaci. Takové je to ale v celé Pitlane. Snad i Caterham musí na svém autě v určitých okamžicích upravit věci, ale z nějakého důvodu se nedočkají takové pozornosti jako Red Bull, "pokračoval Brit.

"Detaily jsou v tomto roce klíčové. Z každého kousku, který máte k dispozici, potřebujete vytěžit dodatečný výkon. V tomto roce jsou rozestupy tak malé, že nakonec jde právě o ty detaily," říká Horner , který díky Sebastianovi Vettelovi vyhrál kvalifikaci na Velkou cenu Kanady. S výkonem svého monopostu RB8 je spokojený.

"Dnes jsme mohli vidět, že nejlepší desítku dělilo šest desetin sekundy. Je to mimořádně vyrovnané a rozestupy jsou minimální. Postupně se začne vytvářet jakási šablona a na různých okruzích budou konkurenceschopné různé auta, ale cítím, že náš technický tým odvádí rozumím pravidel skvělou práci. Zdá se, že v tomto roce budou klíčem pneumatiky a postupně je začínáme zvládat stále lépe a lépe, "dodal Christian Horner
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama