Q&A před závodním víkendem v Belgii

31. srpna 2012 v 2:05 | Klára |  ROZHOVORY
Úřadující šampion Sebastian Vettel vyhrál jenom jednou a to jsme přitom již tak daleko v letošní sezóně. Z tohoto faktu není nijak šťastný, ale zároveň nepanikaří, ví, že šampionát je stále otevřený a věci se během následujících devíti závodů mohou ještě změnit. Spa-Franchoramps by mohlo být ideálním místem ke startu dohánění soupeřů, jde o jeden z jeho oblíbených okruhů a jeden, který k němu byl už v minulosti tolik laskavý …

Q: Vracející se z dlouhé letní pauzy a hledící zpět na první polovinu letošní sezony, můžete nám říct, jak spokojený jste s doposud jediným vítězstvím?SV: Samozřejmě, že bych strašně rád zvítězil vícekrát, ale naneštěstí jsme nevyužili našich šancí, které jsme tu a tam měli. V Bahrajnu jsme na vítězství měli a to, že tomu tak v jiných závodech nebylo mělo různé příčinny. Sezona je ale stále docela dlouhá, je tu mnoho závodů, jsem si jist, že budeme schopni v jednom z nich vyhrát, možná ve více.


Q: Váš krajan Michael Schumacher slaví během tohoto víkendu svoji 300. Grand Prix. Co si o tom myslíte?

SV: Samozřejmě mu k tomu gratuluji. Pro mě je Michael velmi speciální člověk, vzhlížel jsem k němu od dob, co jsem byl dítě a stále vzhlížím. Ale teď je to o něčem jiném než tomu bylo tehdy, když jsem ho poznal. Vycházíme spolu velmi
dobře. Je stále inspirací pro mnoho z nás, to jak stále miluje závodění a jak má stále ten zápal uvnitř. Bez ohledu na věku nebo na počtu odjetých závodů. Myslím na tomhle nejvíce záleží.


Q: Loni jste byl ve Spa velmi úspěšný, Red Bull tu byl velice silný. Jsou nějaké důvody proč by tomu tak nemohlo být i letos?

SV: Tady je velmi těžké předpovídat, co se stane. První ze všeho je počasí, situace se mění během víkendu. Dnes slunce svítí, zítra je předpovídán déšť a pak v sobotu a neděli může být zase lépe. Všechno tohle se tady může měnit během hodiny. Samozřejmě, měli jsme pauzu od posledního závodu a tudíž jsme mohli dobít baterky. A také jaké víme jaké auto budeme mít tento víkend, ale je téměř nemožné říci s čím příjdou ostatní týmy. Ale samozřejmě doufáme, že auto bude v pohodě, ale těžko říct.


Q: Někteří lidé čekali, že situace na špičce šampionátu bude trochu více otevřenější po tom, jakou horskou dráhu jsme viděli v první polovině sezóny. Co si o tom myslíte?

SV: Je to i moje myšlenka. Čím více závodů se udržíme na trati, tím více konzistentnější bychom mohli být, takže by jsme s touto konzistencí sbírali body. A to je cílem - musíme být mezi top týmy a bojovat v šampionátu.


Q: Můžete vysvětlit, co je tak speciální na okruhu ve Spa?

SV: Jenom při chůzi po trati můžete cítit rozdíl. Je to mnoho výškových rozdílů trati a také okolí. Všechno, co je kolem tu bylo dávno a teprve pak sem přišli závodní vozy. A to je přesně ten důvod, proč je to tak krasný okruh, s rychlými zatáčkami, s létajícími zatáčkami jako je Eau-Rouge. To je to, co ho dělá speciálním.


Q: Během pouhých 13 týdnů příjde devět závodů. Jaké odlišnosti přináší taková výzva z pohledu závodníka? A také z pohledu týmů?

SV: Jedním aspektem bude osobní výkon a kondice auta. Ale také nemůžeme zapomenout na výkon a kondici i ostatních týmů. Bude to drsné, půjdeme z jedno místa na druhé a z jednoho konce planety na druhý, a klíčem k tomu udržet se, bude koncentrovat se, jak jen nejvíc to pude.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama