Horner : Sport by neměli vést účetní

1. září 2012 v 13:59 | Klára | zdroj : f1.sk |  RED BULL RACING
Christian Horner tvrdí, že formuli 1 jako sport by neměly vést účetní. Reagoval tak na záměry spojené s nákladovou kontrolou ze strany FIA. Nadále pokračují rozhovory o dohodě narušující zdroje (RRA), se kterou však šéf Red Bullu a lidé kolem něj nesouhlasí.Proti je i sesterstká stáj Red Bullu Scuderia Toro Rosso.

Momentálně to vypadá na odložení RRA na rok 2014. "Náš názor je celkem jednoduchý: formuli 1 by neměly vést účetní," reagoval Horner na otázku Autosportu . "Je to sport a silné sportovní a technická pravidla jsou lepším způsobem kontroly nákladů jako audity a prověrky po akcích. Je důležité nedusit kreativitu a vynalézavost, ale potřebujeme také dělat nákladově efektivně."


"Stejně jako všem zbylým týmům nám jde o kontrolu nákladů v rámci F1 a bylo by ideální, kdybychom snížili náklady potřebné na konkurenceschopnost. Náš názor je však takový, že to nemůžeme dělat přes RRA dokud to nebude zahrnovat celé auto nebo celou jednotku, "konstatuje Brit, kterému se nezamlouvá, že RRA má zahrnovat pouze náklady investované do šasi, ale už ne do motorů.

"Jen těžko bude moci být FIA RRA zavedena již v příštím roce - jedině pokud bychom se jednohlasně dohodli," uvědomuje si šéf Mercedesu GP Ross Brawn . "Myslíme si, že bychom měli následovat zásady a principy, které sloužily F1 velmi dobře dlouhá léta - současně ale cítíme i to, že když je za něco nového velká většina, v roce 2014 by to už mělo přijít."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama