Vettel : Rozhodující byl start

17. října 2012 v 18:56 | Klára | zdroj : f1.sk |  NOVINKY
Úřadující šampion Sebastian Vettel si je jistý, že start Velké ceny Korejské republiky byl velmi důležitý krok k třetímu vítězství v řadě. Němec obsadil v sobotní kvalifikaci druhé místo za svým týmovým kolegou Markem Webberem, ale lepší start ho posunul do čela formulového pelotonu už po prvních zatáčkách.

Od té doby udával tempo závodu Sebastian Vettel. I přesto, že v posledních kolech se pořádně natrápíte se zničenou pravou přední pneumatikou, dokázal získat čtvrté vítězství této sezony.Zároveň se propracoval i na prvního místo v průběžném hodnocení jezdců.


Radující se jezdec Red Bullu po závodech přiznal, že zablokování pravé přední pneumatiky těsně před koncem velké ceny ho pořádně vyděsilo."Fantastické. Jsem velmi, ale opravdu velmi šťastný. Byl to fantastický závod," uvedl na po závodní tiskové konferenci Sebastian Vettel .

"Základem úspěchu byl již dobrý start. Nebyl jsem si jistý, protože jsem začínal na špinavější části vozovky, ale měl jsem výborný start a dobrý rozběh. Mark se dostal to mírného skluzu, takže jsem se dokázat dostat na jeho úroveň a následně přišel i dobrý výjezd z třetí zatáčky, "popsal Sebastian Vettel .

"Měli jsme dvě skvělé zastávky. Jedinou chybou bylo zablokování pravého předního kola ve třetí zatáčce. Byla to tak trochu moje chyba, ale naštěstí se to vyřešilo," pokračoval v diskusi německý závodník.

Sebastian Vettel ztrácel před několika týdny na Fernanda Alonsa 39 bodů, ale čtyři závody před koncem ročníku vede žebříček jezdců se šestibodovým náskokem. Je tedy zcela reálné, že v ostatních čtyřech závodech bude jeho náskok ještě narůstat. "Musím poděkovat klukům," vyjádřil se "červený býk": "Všichni šli naplno každou noc, pracovali na autě velmi tvrdě. Máme za sebou další krok. To je přesně to, co potřebujeme. Doufám, že si dokážeme vzít tento trend i do dalších velkých cen. "

Sebastian Vettel vzápětí doplnil: "Šampionát je jednou nahoře, jednou dole. Musíme se soustředit na sebe. Měli bychom dosahovat nejlepší možné výsledky."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama