Vettelovi v Koreji pomohla schopnost šetřit pneumatiky

17. října 2012 v 19:03 | Klára |  NOVINKY
Pilot Red Bullu Sebastian Vettel vyhrál třetí velkou cenu za sebou. Po triumfech v Singapuru a Japonsku zvítězil i v Koreji a před posledními čtyřmi podniky sezóny šampionát ještě více zdramatizoval. Vettel startoval z druhé pozice na superměkké směsi Pirelli P Zero Červená. Potom dvakrát přezul na měkkou sadu P Zero Žlutá. Druhý v cíli byl Mark Webber, který o vedení přišel hned po startu. Vettel se díky svému čtvrtému vítězství v sezoně dostal na čelo šampionátu.

Webber se také snažil polepšit si experimentováním se strategií. V obou případech šel přezouvat dříve než kolega ve snaze předběhnout ho "v boxech". Vettelova druhá zastávka přišla v 35. kole, trvala 2,9 sekundy a stačila k návratu na prvním místě. Jeho poslední sada vydržela 20 kol, Webberovy dokonce 23, přičemž kolo před koncem zajel nejlepší čas závodů.

ŠÉF MOTORSPORT PIRELLI Paul Hembery : " Většina účastníků nakonec zvolila strategii dvou zastávek v boxech, tedy stejnou jako loni, přestože jsou naše měkké pneumatiky měkčí než v sezóně 2011. Přesto nebyla nemožná taktika jen na jednu zastávku. Jsme spokojeni s chováním obou směsí. drolení bylo výrazně menší než v tréninku a kvalifikaci. Může za to vývoj a pogumování tratě. Gratulujeme Red Bullu a Sebastianovi Vettelovi. Letos vyhrál více závodů než kdokoli jiný. Vděčí za to může i svému chování k pneumatikám. Věděl jsi uhlídat svůj náskok a poprvé od Barcelony se dostal do vedení v šampionátu. V celém poli jsme viděli spoustu zajímavých soubojů, ve kterých hráli roli rozdílné strategie. Nejvýraznějším zátěž zažívala pravá přední pneumatika. Konec závodů byl klíčový, ale Vettel se s tím vypořádal perfektně . "