Sebastian v USA pojede 100. Grand Prix!

17. listopadu 2012 v 19:35 | Klára |  NOVINKY
Na Sebastiana Vettela čeká během víkendu už stá velká cena v kariéře. Podaří se mu to jako 64. jezdci historie formule 1, přičemž z vítězství se během tohoto jubilea těšili jen Nigel Mansell (Zeltweg 1987), Michael Schumacher (Suzuka 1997) a Felipe Massa (Spa 2008). Teprve 25-letý Němec začal svou kariéru v Indianapolisu 2007 a ​​stovku oslaví zase v USA, přičemž v této zemi se mezitím vůbec nejezdilo.

Za ten čas vyhrál 26 závodů a získal dva mistrovské tituly, přičemž třetí může přidat již nyní v Austinu.Říká, že závodění se ho baví i po více než pěti letech."Je to jako na tobogánu. Můžete se sklouznout i stokrát, ale nadále je to stejná zábava jako poprvé," zasmál se Vettel pro Sport Bild .


"To, že mě čekají už sté závody, mi ukazuje, jak ten čas neuvěřitelně letí. Když si člověk něco užívá, nedívá na hodiny," konstatoval Vettel , kterého doplnil jeho kolega Mark Webber : "Ano, čas běží fakt velmi rychle. Sebastian zažívá neuvěřitelnou kariéru s obrovskými úspěchy. Bojuje už o svůj třetí titul v řadě, což je úchvatné. "

A co si ještě přeje Seb do budoucna? "V podstatě nic," odpověděl. "Jsem spokojený. Jsem zdravý a baví mě to, co dělám. A funguje i všechno ostatní." Jezdec se do kokpitu na svou premiéru dostal zajímavě: pomohla mu těžká havárie Roberta Kubici, který musel americký závod vynechat. "Okolnosti vedoucí k mým prvním závodům byly velmi netradiční a nejdůležitější bylo to, že Robert byl v podstatě v pořádku. Musel jsem - nebo směl jsem - naskočit na jeho místo. Všechno to bylo fakt neuvěřitelné," dodal Vettel , který v zmíněném závodě získal svůj první bod za osmé místo.

Nasazení se dočkal v týmu BMW Sauber, později působil v Toro Rosso a v Red Bullu se z něj stal šampion. Jeho šéf Christian Horner by si uměl představit i dlouhodobé setrvání v týmu. "Nevidím žádný důvod, proč by to nemohlo vyjít," říká Brit pro World of F1 blog . "Sebastian je s Red Bullem spojen od dvanácti let a jediný úspěch dosáhl s Red Bullem. V tomto prostředí se cítí pohodlně. Věří lidem kolem sebe, dostáváme z něho maximum a je šťastný."

Podle Hornera je důležité právě to, aby spolupráce klapala a částka napsaná na papíře je v tomto směru jen druhořadá. "Odvádí výkony, má kolem sebe skvělý tým lidí a už ve velmi mladém věku píše historii. Někdo jako Jackie Stewart během celé své kariéry nezměnil tým, ale je jen na nás, abychom mu i nadále zajišťovaly prostředí a konkurenceschopné auto," konstatoval Christian Horner .

Šéf Red Bullu dále poznamenal, že pokud Vettel získá titul, určitě to nebude o štěstí: "Stačí se podívat na sezonu a na to jak jezdil a soutěžil. Pracoval neuvěřitelně tvrdě, aby se dostal do této pozice a pokud bychom tvrdili něco jiného, podceněno by to kvalitu jeho kolegy. Mark Webber přitom patří mezi nejlepší. Dobře víme, že má reputaci specialisty na kvalifikace. Sebastian z nich dostal maximum a pokud ho chce Mark zdolat, musí být úplně na vrcholu. Každý má právo na svůj názor, ale myslím si, že to, co Sebastian dosáhl, mluví samo za sebe. Ne vždy jsme měli nejlepší auto, ale vždy odváděl dobré výkony a pomáhal s vývojem. A to má jen 25 let. "

Mnozí nepřejícníci Red Bullu říkají, že za úspěchem týmu je pouze hlava Adriana Neweyho. Zůstane designérský génius ve stáji i z dlouhodobého hlediska? "Adrian řekl, že se cítí být integrální součástí týmu a podle mě jsme mu vytvořili prostředí, ve kterém může vzkvétat. Sám pomáhal při jeho výstavbě a cítí se tu mimořádně dobře. Snad to bude poslední tým, se kterým v F1 spolupracuje," říká Horner .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama