Lauda: Vettel je momentálně nejrychlejší

12. února 2013 v 2:11 | Klára | zdroj: f1.sk |  NOVINKY - Jerez 2013
Úvodní testy nového ročníku v Jerezu z pohledu Mercedesu nezačali dobře. Nico Rosberg a Lewis Hamilton odjeli v úterý, resp. ve středu jen čtrnáct a patnáct okruhů a odstavili je jejich problémy. Ve čtvrtek a v pátek to už ale bylo podstatně lépší a monopost W04 se ukázal v lepším světle.

"Jednotlivé auta jsou poměrně vyrovnaná," shrnul po testech Niki Lauda . "Vettel je podle mě momentálně nejrychlejší. Auto funguje dobře a vypadá být spolehlivé. V této chvíli je o kousek rychlejší než zbytek. Mě ale těší to, že Mercedes se již nyní dokáže držet tří nejlepších týmů."

Z úvodních poruch si Rakušan těžkou hlavu nedělá. "Vůbec ne. Právě na to jsou tyto testy, abychom odstranili chyby, které se objeví," konstatoval Lauda , který reagoval i na téma, že jeden z týmů možná pro finanční problémy do sezony ani nenastoupí.

"Kdo v F1 nadále létá první třídou, si je sám vinen," tvrdí Niki Lauda . "V tom případě nemám žádný soucit s tím, že má někdo finanční problémy. A nad čím se vlastně všichni vzrušují? Vždyť až na jeden tým všichni jezdí. A španělské HRT dělalo od začátku špatně všechno, co jen mohli dělat. Špatná organizace, špatné auto. Kdo je úspěšný, vydělá i více peněz. Je to jednoduché. Finanční problémy se v F1 jednou za čas opakují, takto to bylo i před 30 nebo 40 lety. "

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama